Jak se objednat

DOVOLENÁ: 29.2.2024, 6.3. -7.3.2024

Jak se připravit na cvičení    

  • Na ortoptický rozbor i cvičení je nutné se dopředu objednat.
  • Domluvte se osobně nebo telefonicky s ortoptiskou paní Milenou Zítkovou, telefon  731 150 340 (volejte jen v době provozu ortoptiky, tj. úterý 12.30 – 17, středa 7.30 – 14.30, čtvrtek 7.30 – 16 hod.)
  • nebo napište e-mail: ortoptika-mb@seznam.cz

 

  • Na návštěvu s sebou nezapomeňte vzít:
  1. Poukaz od očního lékaře, který ortoptický rozbor a ortoptické cvičení doporučuje (jeho platnost je 3 měsíce od data vystavení)
  2. Pokud dítě nebo Vy nosíte brýle, pak je s sebou nezapomeňte. Vezměte s sebou všechny dioptrické brýle, které používáte, event. i kontaktní čočky, které používáte (přineste i krabičky od kontaktních čoček a vybavení, abyste si mohl/a kontaktní čočky nasadit). Vyšetření se ale zahájí vždy bez brýlí a bez čoček, poté v nasazených brýlích.

 

Jak cvičení probíhá

Na cvičení se dochází vždy 1x týdně, doporučováno je provést celkem 10 lekcí, při kterých ortoptistka pravidelně sleduje úspěšnost léčby a zlepšování zrakových funkcí. Je prováděno formou hry, aby byla zajištěna dobrá spolupráce dítěte. Dítě cvičí na ortoptických pomůckách a přístrojích, délka cvičení je přizpůsobena věku a spolupráci pacienta (30-60 min). Ortoptické cvičení je nutné vždy doplnit o poctivé a každodenní provádění pleoptických cviků doma.

Nejběžnější ortoptické přístroje:

TROPOSKOP                                                           CHEIROSKOP

    

 

CAM                                                                              Holmesův stereoskop

 

Worthova světla